Mamy na stronie: 30552 materiałów

Etyka społeczna

1. Wprowadzenie do tematu.
Zagadnienia związane z szeroko rozumianą etyką społeczną należą do kwestii, które wzbudzają największe kontrowersje w społeczności ludzkiej.
Wojna czy pokój? Płacenie czy niepłacenie podatków? Takie pytania zadawało i ciągle zadaje sobie wielu ludzi. Oczywiście szczególną rolę w tych rozważaniach odgrywały i nadal odgrywają tzw. autorytety: religijne, polityczne, kulturalne. W tym wypracowaniu spróbuję przedstawić kilka kwestii dotyczących etyki społecznej, opinie różnych ludzi, a także wyrażę moje zdanie na poszczególne zagadnienia.

2. Kwestia wojna – pokój.
Kwestia wojna – pokój jest w ostatnim czasie szczególnie aktualna.
Przed ponad dwoma laty Stany Zjednoczone wraz z innymi państwami należącymi do tzw. koalicji antyterrorystycznej zaatakowały Irak, rządzony wówczas przez Saddama Husajna. Pretekstem do rozpoczęcia wojny były rzekome powiązania irackiego przywódcy z Al–Kaidą Osamy bin Ladena oraz zapasy broni masowego rażenia jakie miał posiadać Husajn. Dzisiaj wiemy, że pierwszy argument jest trudny do udowodnienia, a drugi był po prostu nieprawdziwy. Stosunek do wojny irackiej podzielił świat. Większość państw, wśród nich Francja, Niemcy, Rosja i Chiny, potępiło atak na kraj Husajna.
Stany Zjednoczone zostały poparte przez m.in.: Wielką Brytanię, Polskę, Włochy, Ukrainę i Hiszpanię (w marcu br. ten kraj wycofał wojsko z Iraku).
Atak na Irak potępił papież Jan Paweł II. Kościół...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT