Mamy na stronie: 30552 materiałów

Człowiek z natury i powołania jest istotą religijną.

„Pragnienie Boga jest wpisane w serce człowieka, ponieważ został on stworzony przez Boga i dla Boga. Bóg nie przestaje przyciągać człowieka do siebie i tylko w Bogu człowiek znajdzie prawdę i szczęście, których nieustannie szuka”.
„Osobliwą rację godności ludzkiej stanowi powołanie człowieka do uczestnictwa w życiu Boga. Człowiek już od swego początku zapraszany jest do rozmowy z Bogiem: istnieje bowiem tylko dlatego, że Bóg stworzył go z miłości i wciąż z miłości zachowuje, a żyje w pełni wedle prawdy, gdy dobrowolnie uznaje ową miłość i powierza się swemu Stwórcy”.
Już od pierwszych kart Stary Testament traktuje człowieka jako istotę wyróżniającą się spośród innych stworzeń. Jest to widoczne już w opisie stworzenia. Ujawnia on górującą pozycję człowieka w świecie, że stworzenie innych istot wydaje się być tłem i koniecznym warunkiem dla istnienia i życia człowieka. W biblijnym opisie początków życia ludzkiego znajdujemy znamienne słowa określające , kim jest człowiek: „A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!” Biblijny opis stworzenia ukazuje wielkość człowieka, jako istoty noszącej w sobie podobieństwo Stwórcy.
Bóg stwarzając człowieka na swój obraz i podobieństwo przypomina prawdę, że On sam w nas zamieszkuje. Nosimy w sobie obraz...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT