Mamy na stronie: 30552 materiałów

Bronię obecności Pana Tadeusza w programie nauczania

Adam Mickiewicz jest autorem  "Pana Tadeusza". Epopeja ta jest obowiązkową lekturą, a moim zadaniem w tej rozprawce będzie to aby nadal nią była. Przemawia za tym kilka bardzo ważnych argumentów, które za chwilę przytoczę.

Po pierwsze. W utworze tym występują przepiękne opisy przyrody, czytając go razem z tytułowym bohaterem uczestniczymy w wielkich łowach, czy grzybobraniu, cały czas podziwiając piękno przyrody, która to właśnie w Soplicowie jest nadzwyczaj bujna. Choć na krótką chwilę możemy się oderwać od szarej, brudnej rzeczywistości. Przenieść się w miejsce w którym nie samochodów, zanieczyszczonych rzek, dziurawych asfaltowych dróg i betonowych bliźniaczo podobnych bloków. Nie wychodząc z domu możemy odpocząć od cywilizacji, oraz możemy rozładować się wewnętrznie.

Drugim bardzo ważnym powodem do przeczytania "Pana Tadeusza" jest fakt zawarcia w nim dziejów naszego narodu. Jest on kopalnią wiedzy o życiu tamtejszej szlachty, stosunkach międzyludzkich oraz sytuacji międzynarodowej. Jednak trzeba pamiętać o tym, że obraz ten jest trochę wyidealizowany, dlatego należy wziąć na...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT