Mamy na stronie: 30552 materiałów

polskamickiewicz

Moja opinia na temat obecności "Pana Tadeusza" w programie nauczania

Adam Mickiewicz jest autorem „Pana Tadeusza”. Epopeja ta jest obowiązkową lekturą, a moim zadaniem w tej rozprawce będzie to aby nadal nią była. Przemawia za tym kilka bardzo ważnych argumentów, które za chwilę przytoczę.
Po pierwsze. W utworze tym występują przepiękne opisy przyrody, czytając go razem z tytułowym bohaterem uczestniczymy w wielkich łowach, czy grzybobraniu, cały czas podziwiając piękno przyrody, która to właśnie w Soplicowie jest nadzwyczaj bujna. Choć na krótką chwilę możemy się oderwać od szarej, brudnej rzeczywistości. Przenieść się w miejsce w którym nie samochodów, zanieczyszczonych rzek, dziurawych asfaltowych dróg i betonowych bliźniaczo podobnych bloków. Nie wychodząc z domu możemy odpocząć od cywilizacji, oraz możemy rozładować się wewnętrznie.
Drugim bardzo ważnym powodem do przeczytania „Pana Tadeusza” jest fakt zawarcia w nim dziejów naszego narodu. Jest on kopalnią wiedzy o życiu tamtejszej szlachty, stosunkach międzyludzkich oraz sytuacji międzynarodowej. Jednak trzeba pamiętać o tym, że obraz ten jest trochę wyidealizowany, dlatego należy wziąć na to poprawkę.

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT