Mamy na stronie: 30552 materiałów

Pan Tadeusz - jako skarbnica polskości, dzieło niezwykle ważne dla narodu polskiego

"Pan Tadeusz" to bez  wątpienia jedno z największych dzieł literatury polskiej. Na jego obecną pozycję - najważniejszej i najwspanialszej epopei narodowej - złożyło się wiele czynników: zarówno czas jego powstania (bardzo trudne dla Polaków chwile - zabory, ciągłe prześladowania, walka o wolność, nadzieje pokładane w kolejnych przywódcach i kolejne rozczarowania), jak i przede wszystkim niepodważalny geniusz autora - Adama Mickiewicza.

 

Streszczenie "Pana Tadeusza" jest dostępne na streszczenia.pl


O ponadczasowości tego dzieła najlepiej świadczy fakt, że z chęcią sięgają po nie kolejne pokolenia Polaków. Są nawet ludzie, którzy na pamięć potrafią wyrecytować wszystkie dwanaście ksiąg! To wszystko sprawia, że obok "Pana Tadeusza" nie można przejść obojętnie.
Ja sam - muszę się przyznać - miałem trochę problemów z tą książką. Przeczytanie jej nie przyszło mi łatwo, jednak, gdy już przez nią przebrnąłem, zrozumiałem, za co tylu ludzi ją kocha. Otóż dzieło to - pomijając wszystkie inne jego zalety - posiada wszystkie walory, którymi powinna cechować się dobra książka: świetny warsztat literacki autora (nie lada sztuką jest napisać tak opasłą księgę wierszem, zachowując w dodatku idealnie układ rymów, ilość sylab w wersie itd.), wspaniałe opisy przyrody, (zwłaszcza Matecznika), wartka akcja, nieustępująca niczym współczesnym książkom sensacyjnym (jako przykład posłużyć tu może opis...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT