Mamy na stronie: 30552 materiałów

Rozprawka o cierpieniu

Bóg zsyła na każdego człowieka nieszczęścia. Mają one różne formy, różne wymiary i różne powody. Każdy przyjmuje je także w swoisty sposób, godzi się na nie i pokornie przyjmuje lub buntuje przeciwko Bogu, szuka w sobie winy.
Czy cierpienie ludzkie ma sens i cel? Czy sprawiedliwy Bóg karze człowieka za błędy i grzechy utratą bliskiej osoby, zdrowia czy szczęścia? Na to pytanie chciałabym odpowiedzieć pisząc tą rozprawkę.
W biblijnej opowieści o raju Adam i Ewa zostali przez Boga skazani na wygnanie z powodu swojego nieposłuszeństwa. Kara była surowa, musieli oni stawić czoła bólowi, ciężkiej pracy, samodzielności i odpowiedzialności, a co za tym idzie – również i cierpieniu. W wypadku pierwszych ludzi ukazane w opowieści cierpienie było sensowne, pokazywało bowiem ludziom, co znaczy przeciwstawienie się Bogu a także to, że każdego grzesznika czeka sprawiedliwa kara.
Kain zabił własnego brata z powodu swojej chorej zazdrości o względy Stwórcy. Cierpienie jego było wielkie – został oznaczony piętnem bratobójcy i skazany na niejakie życie za karę ze świadomością popełnienia wielkiego grzechu i wyrzutami sumienia.
Także w innych...
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT