Mamy na stronie: 30552 materiałów

bogowieolimpmitologiamitzeus

Dzień wśród bogów Olimpu

Pewnego pięknego wrześniowego wieczoru, byłem sam w domu ponieważ rodzice wyjechali.Siedziałem w swoim pokoju i nie miałem co robić.
Rozglądając się po pokoju na półce zauważyłem "Mitologię" Jana Parando- wskiego. Wziąłem ją do ręki i zacząłem czytać, szło mi to tak szybko
jak nigdy. Było tam napisane o życiu bogów i bohaterów greckich. W pewnej chwili pomyślałem sobie, że fajnie byłoby oderwać się od szarej i niezbyt fascynującej rzeczywistości i przenieść się w tamten świat . I stało się. W parę minut znalazłem się na słynnym szczycie Olimpu. Byłem tam gdzie zwykły śmiertelnik w tamtych czasach nie miał wstępu.
Kiedy już dotarłem zobaczyłem coś pięknego i nie możliwego, żałowałem że nie wziąłem aparatu fotograficznego. Niby zwykła góra, a okazało się, że jest to piękne miasto. Nie duże ponieważ była tylko jedna ulica wzdłuż której rozciągał się pas pałaców. Idąc tą ulicą zauważyłem, że na każdej bramie takiego pałacu widniało imię boga który tam mieszkał. Gdy tak szedłem tą ulicą objawił mi się największy ze wszystkich pałaców. Piękny kryształowy z wieloma wieżyczkami . Odrazu domyśliłem się, że jest to pałac boga bogów samego Dzeusa.
Na ulicy panował ruch i hałas. Jakaś kobieta biegł wykrzykując różne hasła na temat jaka to on jest piękna okazało się, że była to Afrodyta. Była ona boginią miłości i piękna. Przechodząc obok pałacu Apolla było słychać...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT