Mamy na stronie: 30552 materiałów

ibmwersjemożliwościpoleceniaprogram

System DOS

1980 – W firmie Microsoft zosał zamówiony system operacyjny dla mikrokom-putera osobistego IBM PC(przez IBM). Pierwowzorem stał się system napisany przez Tima Patersona(w firmie Seattle Computer Products). Początkowo przy-brał on nazwę QDOS, a później 86-DOS. Był on przeznaczony dla komputerów w standardzie S-100.
1981 – Powstał system operacyjny nazwany MS-DOS w wersji 1.00. Został on opracowany przez programistów z firmy Microsoft z Timem Patersonem na cze-le. Po przekazaniu go do IBM przemianowano go na PC-DOS wersja 1.00 (Per-sonal Computer Disk Operating System). Wersja ta była przeznaczona dla kom-puterów IBM PC bez dysku twardego. Wraz z opracowaniem nowych modeli IBM PC powstawały nowe, dostosowane do większych możliwości sprzętu, wersje systemu operacyjnego. Oprócz rozpowszechnianych przez IBM wersji sytemu oznaczonych skrótem PC-DOS, firma Microsoft sprzedaje systemy MS-DOS. Różnice pomiędzy tymi systemami były niewielkie, aczkolwiek programy nie mogły być między nimi wymieniane.
1983 – Pojawiły się wersje 2.00, przeznaczone dla komputerów z serii IBM PC/XT. Program był prawie całkowicie nowy i miał o wiele większe możliwości od poprzednika. O ile pierwsza wersja byłą wzorowana na systemie CP/M, to w wersji 2.00 pojawiły się cechy systemu Unix: hierarchiczna struktura katalogów, nowe sposoby zarządzania plikami, mechanizmy zmiany przyporząskowania standardowych strumieni informacji, przetwarzanie potokowe i filtry....

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT