Mamy na stronie: 30552 materiałów

Miłość! Czym dla nas jest?

Miłość! Czym dla nas jest?

Od wieków miłość jest przedmiotem dociekania i badań, odkrywania prawdy, która się w niej kryje. Fascynacja więzią dwojga ludzi jest od zawsze źródłem radości, szczęścia, ale także zła, zazdrości i śmierci. Każdy poszukuje swojej drugiej połówki. Często na drodze stają różne przeciwieństwa. Człowiek walczy jednak z nimi, niezależnie od ich skali, gdyż miłość jest uczuciem tak ważnym, iż dla niej jesteśmy w stanie poświęcić wszystko.

Miłość daje nam wiele pięknych chwil i głębokich przeżyć, jednak dojście do nich jest okupione koniecznością odczuwania bólu, zdrady, szyderstw, a także poznania oblicza śmierci. Często uczymy się kochać i być kochanym korzystając z literatury, opisującej kochanków, ich związki, ich powstawanie i ich upadek.

Jedną z odwiecznych ksiąg miłości jest dzieło Williama Shakespeara pt. „Romeo i Julia”. Utwór ten ukazuje dramat kochanków, walczących o swoją miłość z rodziną, otoczeniem, światem, a nawet swoimi przyjaciółmi. Potrzeba bycia z ukochaną osobą była najważniejszą w ich życiu, ale równocześnie doprowadziła ich do autodestrukcji. Powstaje pytanie, czy tych kilka niepowtarzalnych chwil wartych było aż tyle? Czy trzeba było śmierci dwojga kochających się ludzi, aby reszta społeczeństwa podzielona na zwolenników Montekich i Kapuletów dostrzegła, że nieistotne jest pochodzenie, gdyż tak naprawdę sensem naszego życia jest...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT