Mamy na stronie: 30552 materiałów

Jak rozumiesz słowa Kawki: ,,Nauka jest jak niezmierne morze, im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony."?

Nauka w życiu, człowiekowi jest bardzo pomocna, im więcej nowych rzeczy poznajemy, tym bardziej ciekawi nas świat i jego tajemnice.

Po pierwsze, potwierdzeniem słów Paluszkiewicza jest historia życia jego ucznia – Andrzeja Radka. On żył według tych słów. Dzięki wytrwałej i rzetelnej pracy stał się człowiekiem wykształconym. Znaczył wiele dla innych ludzi, a przede wszystkim dla siebie samego. Mógł awansować w społeczeństwie. Gdyby nie nauka, awansowałby z pasienia świń, na pasienie krów. Doskonale radził sobie w gimnazjum Klerykowskim. Nauka nie sprawiała mu żadnych kłopotów. Pozwalało mu to udzielać korepetycji i zarabiać na życie. Dzięki swojej inteligencji i elokwencji Andrzej miał wielu kolegów.

Nauka i technika w XX w. rozwinęła się w tak szybkim tempie dzięki takim ludziom jak Andrzej Radek, czyli upartym, żądnym wiedzy. Oczywiście skutki tego są dobre oraz złe.

Możemy poruszać się już samochodami, motorami, samolotami. Najróżniejsze spaliny i gazy wydobywające się z tych pojazdów zatruwają środowisko, przez co zapadamy na dużo więcej i coraz bardziej skomplikowane i niebezpieczne choroby....
Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT