Mamy na stronie: 30552 materiałów

Moja paczka

Mówią o sobie, że są albo byli najgorszymi w szkole. Szósta ,,D”- klasa uważana przez nauczycieli za ,,niemożliwą”. Może tak jest z tego powodu, że większość klasy to chłopcy. Stosunek uczniów do uczennic wynosi 5:1 (25:6). Sami chłopcy uważają, że ich klasa jest szczególna właśnie z tego powodu. Cała ,,wspólnota uczniowska” VI d tworzy zgraną grupę. Nie jest zbyt zdolna pod względem nauki jednak w sporcie są ”orłami” .”Diabły”, bo tak na siebie mówią ,stanowią ważny filar reprezentacji szkoły w siatkówce chłopców i reprezentacji szkoły w koszykówce dziewcząt. Posiadają także własny zespół klasowy w piłce nożnej oraz mają przedstawiciela w sporcie motorowym-gokardach.
-Uczniowie uważają, że zła wizytówka nastręcza im tylko problemów.-
-„To jest absurd: jeżeli w szkole coś się wydarzy, to głównym podejrzanym staje się nasza klasa- skomentował to jeden z uczniów klasy VI d.
Innym problemem klasy „jest „dyskryminacja” dziewczyn wśród chłopaków. Głównym powodem tego precedensu jest zazdrość uczennic o „kawalerów” , oraz o stanowiska w samorządzie obstawiane głównie przez „mężczyzn”.
-„ Dziewczyny muszą zrozumieć, że jesteśmy tylko ludźmi i szukamy sympatii wśród większego grona przedstawicielek płci pięknej”- wypowiedział się na pierwszy z zarzutów dziewczyn jeden z uczniów. Jest to tylko odbicie piłeczki, która powróci do chłopaków po wypowiedziach dziewczyn.
„Oni kłamią , to wszystko nieprawda”-...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT