Mamy na stronie: 30552 materiałów

Napisz wypracowanie o różnych domach wybranych postaci literackich

„Dom”... Z czym kojarzy nam się to słowo, które kryje w sobie tyle ciepła, miłości i przyjemności? Pojęcie to weszło w użycie się w chwili pojawienia się pierwszego człowieka na Ziemi. Jest to miejsce, które towarzyszyło ludzkości nieprzerwanie przez tysiące lat, od chwili jej narodzenia. Dom dla każdego człowieka może oznaczać coś innego, jednak zawsze jest to kącik, w którym można czuć się bezpiecznie i otoczyć się przyjemną, rodzinną atmosferą.
Być może nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak ważnym elementem w naszym życiu jest dom. Tutaj przychodzimy na świat, przeżywamy barwny okres dzieciństwa, dojrzewamy i przemieniamy się w dorosłych, w pełni świadomych i odpowiedzialnych ludzi. Dom daje nam nie tylko schronienie przed agresją otaczającego nas świata, ale i jest swojego rodzaju świątynią, która pozwala nam odizolować się od stresującego tempa życia. Większa część ludzi słusznie kojarzy dom z własną rodziną. Jest on symbolem jedności, która spaja wszystkich członków rodu. To tutaj zawsze można liczyć na bezinteresowną pomoc i poparcie, na miłość ojca, matki, na przebaczenie i zrozumienie w chwilach wszelkiego zwątpienia i niepomyślności. Obrazuje to jak szerokie jest znaczenie i treść zawarta w tym jednym symbolicznym wyrazie.
Dom ze względu na swoją nieocenioną wartość jest często tematem wielu utworów literackich. Jednak jego znaczenie nie zawsze jest dosłowne, lecz użyte w...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT