Mamy na stronie: 30552 materiałów

Mój program naprawy współczesnej Rzeczypospolitej.

"Mój program naprawy współczesnej Rzeczypospolitej."

Problemem współczesnej Rzeczypospolitej nie jest wbrew pozorom słaby rząd, źle przygotowana Reforma Edukacji, czy stan dróg ponieważ to wszystko będzie miało drugorzędne znaczenie w przyszłości jeśli wcześniej nie uzdrowimy Polskiego społeczeństwa. Polska dąży do Europy, stara się sprostać wymogą Unii Europejskiej, ale to wszystko na nic, ponieważ Polacy nie dorośli jeszcze do Europy. Jednym z dowodów na to jest Polska tolerancja, czy może raczej jej brak. Dlatego właśnie zamiast wywodzić się, czy szkoła powinna kończyć się po sześciu czy może ośmiu latach postanowiłam napisać:

NOWY TRAKTAT O TOLERANCJI.

Rozdział I
Co to jest tolerancja?
"Co to jest tolerancja? Tolerancja jest udziałem ludzkości. Jesteśmy wszyscy ulepieni ze słabości i błędów; wybaczajmy sobie wzajemnie naszą głupotę - oto pierwsze prawo natury.(...)
Jest rzeczą oczywistą, że każdy człowiek, który prześladuje drugiego człowieka, swego brata, dlatego że nie podziela jego przekonań, jest potworem...." - tak o tolerancji pisał Voltaire, a jak współcześnie brzmi odpowiedź na to pytanie?
Tolerancja jest pojęciem bardzo szerokim, z nią lub jej brakiem spotykamy się na każdym kroku: w domu, szkole, na ulicy. Jest patrzeniem na ludzi bez oceniania ich przez to jak wyglądają, ubierają się, nawet myślą. To wszystko nie powinno mieć najmniejszego wpływu na to, czy dana osoba może...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT