Mamy na stronie: 30552 materiałów

Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś - "Mały Książę"

Tytułowym bohaterem utworu Antoina  De Saint Exuperiego pt. "Mały Książę" jest kilkunastoletni chłopiec. Mały Książę zamieszkuje niewielką asteroidę B 612. Jest ona bardzo mała, mniejsza od domu. Na asteroidzie nie ma nikogo. Dlatego Mały Książę czuje się bardzo samotny. Asteroida szybko wiruje. Dla zabicia czasu codziennie ogląda kilkanaście razy zachód słońca.

Pewnego dnia jednak na jego małej planecie wyrosła róża z czteroma kolcami. Swoim blaskiem i pięknem zauroczyła Małego Księcia. Jednak okazało się., że róża bardzo wykorzystywała Małego Księcia. Ciągle mu rozkazywała, często kłamała. Kazała się na noc okrywać kloszem, osłaniać przed przeciągami itd. Kaprysiła okropnie. Mały Książę nie mógł już zaspakajać jej głupich kaprysów, dlatego postanowił wyruszyć w podróż, aby znaleźć gdzieś w kosmosie przyjaciela. Nie wiedział jednak nic o miłości, jaką czuje róża do niego. Była ona zbyt dumna aby mu się do tego przyznać, dopiero w czasie, gdy Mały Książę opuszczał planetę, przeprosiła go i powiedziała mu, że go kocha, jednak nie starała się go zatrzymać.

W swojej wyprawie po planetach Książę spotkał różnych ludzi: Króla, Próżnego, Pijaka, Bankiera, Geografa i Latarnika. Byli oni tak zajęci własnymi sprawami, że nie mieli czasu dla Małego Księcia. Przyjaźń bowiem wymaga poświęcania przyjacielowi czasu, otaczania go życzliwością i pomocą. Przyjaciół się kocha. Tymczasem...

Uzyskaj pełny dostęp!
Wysyłając SMS otrzymasz nieograniczony
dostęp do całego tekstu oraz wszystkich opracowań lektur dostępnych na stronie Kuj.pl
Wyślij SMS o treści: ag kuj na numer: 73480
Otrzymany kod wpisz w pole poniżej:
Dostęp jest ważny przez 7 dni. Koszt SMS'a to tylko 3zł + VAT